اکسپرس انتری

اکسپرس انتری

اکسپرس انتری :

در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۱۵ اداره مهاجرت کانادا برای پذیرش و جذب افراد ماهر و متخصص، یک روش مهاجرتی سریع و منحصر به فرد به نام سیستم اکسپرس انتری  را معرفی کرد.

سیستم اکسپرس انتری به اداره مهاجرت کانادا (CIC) اجازه می دهد تا مهاجرانی را که مهارت وصلاحیت های مربوطه را تحت برنامه های مهاجرت فدرال دارا میباشند، ارزیابی، جذب و انتخاب کند.

  • برنامه نیروی متخصص فدرال (FSWP)
  • برنامه نیروی کار ماهر و فنی فدرال (FSTP)
  • برنامه تجربه کارکانادایی (CEC)

همچنین هر استان قادر خواهد بود براساس نیاز بازار کارخود  نیروهای کار را از طریق برنامه گزینشی استانی (PNPs) از میان دسته ی انبوهی از متقاضیان که ازطریق برنامه اکسپرس انتری (Express Entry) وارده شده اند، افراد واجد شرایط را انتخاب کنند.

فرایند مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس انتری:

مرحله 1: آیا واجد شرایط هستید؟

چنانچه شما واجد شرایط برنامه اکسپرس انتری هستید می توانید با ایجاد یک پروفایل آنلاین، اطلاعات و جزئیات مختلف در مورد خودتان، از جمله مهارت ها، دانش زبان، تحصیلات و تجربه کاریتان را ثبت کنید.

مرحله 2: تهیه مدارک مورد نیازمی باشد.

مرحله 3: ثبت حساب کاربری

شما میبایست پس ازتکمیل حساب کاربری اکسپرس انتری، پروفایل مربوطه را در استخراکسپرس انتری ثبت کنید. در صورتی که واجد شرایط باشید، سیستم، نمره ای به شما می دهد و با استفاده ازعوامل متعدد رتبه شما را مشخص میکند.

بخاطر داشته باشید که تکمیل پروفایل آنلاین  یا ورود به استخر، دعوت از شما برای دریافت اقامت دائم را تضمین نمی کند.  

مرحله چهارم: دریافت دعوت نامه و اقدام برای اقامت دائم

وقتی اداره مهاجرت کانادا (IRCC) قرعه کشی را انجام میدهد، از نامزدهای واجد شرایط  برای دریافت اقامت دائم دعوت میکند. هر قرعه کشی  که از طریق Express Entry انجام شود، شامل حداقل نمره ی CRS میباشد. بدین ترتیب افرادی که دارای نمره CRS بالاتر از حداقل باشند، دعوت نامه دریافت می کنند. دریافت این دعوت نامه به این معنی است که آنها اکنون در شرایطی قرار دارند که ظرف مدت چند ماه در کانادا با اقامت دائم مستقر خواهند شد. پس از دریافت دعوت نامه (ITA)، مهلت ۶۰ روزه ای به متقاضی داده میشود تا تمامی مدارک خواسته شده را به منظور دریافت اقامت دائم  درسیستم ثبت کنند.

جهت ارزیابی رایگان شرایط مهاجرت اینجا را کلیک کنید

برای اطلاع از تازه ترین خبر ها به اینستاگرام ما بپیوندید :

@icgc_immigration

مطالب مرتبط:


برگشت به مجموعه

تاریخ

15 مرداد 1399

مجموعه

اکسپرس انتری
Copyright © 2019 - 2021 ICGCI Immigration Group . All rights reserved.