برنامه مهاجرت کشاورزی

برنامه مهاجرت کشاورزی

چگونه میتوان از طریق برنامه مهاجرتی کشاورزی و مواد غذایی به کانادا مهاجرت کرد؟

ماهیت برنامه مهاجرتی کشاورزی و مواد غذایی چیست؟

برنامه مهاجرتی فوق الذکر یک برنامه جدید تلقی میشود که توسط دولت کانادا ایجاد شده است تا به کمبودهای کار در صنعت کشاورزی بخصوص در بخش  قصابان خرده فروش, قصابان صنعتی, کارگران  فرآوری مواد غذایی, کارگران برداشت,کارگران عمومی مزرعه, سرپرستان مزرعه و دامداران متخصص  بپردازد. دولت کانادا بطور رسمی از 12 جولای 2019 با هدف پرکردن موقعیت های خالی مورد نظر در بخش کشاورزی  این برنامه را آغاز کرد.

چه مشاغلی واجد شرایط هستند؟

تولید فرآورده های گوشتی

قصاب خرده فروش

قصاب صنعتی

کارگران فرآوری مواد غذایی

کارگر برداشت برای تولید 1 ساله قارچ و تولید محصولات گلخانه ایی

کارگر عمومی مزرعه برای تولید همه ساله قارچ, محصولات گلخانه ایی و پرورش دام

سرپرست مزرعه و کارگر متخصص دامداری, تولید همه ساله قارچ, محصولات گلخانه ایی و یا پرورش دام

کاندیدها بمنظور شرکت در این برنامه  مهاجرتی باید واجد شرایط ذیل باشند:

-12 ماه تجربه کار تمام وقت و غیرفصلی در کانادا در برنامه کار موقت نیروی کار خارجی در شغلی واجد شرایط در فرآوری محصولات گوشتی, پرورش دام, قارچ و محصولات گلخانه ایی

-معیار زبان کانادایی سطح 4 در انگلیسی و یا فرانسوی

-تحصیلات تا مقطع دیپلم و یا بیشتر(معادل آموزش کانادایی)

-پیشنهاد شغلی  از یک کارفرما ی کانادایی برای کار تمام وقت و غیرفصلی در کانادا, خارج از کبک, برابر و یا بالاتر از دستمزد غالب

ESDC قصد دارد یک LMIA(ارزیابی اثرگذاری بر بازار کار) دو ساله را برای کارفرماهای واجد شرایط و آنهایی که قصد استفاده از برنامه مهاجرتی کشاورزی و مواد غذایی را دارند صادر کند.

در نتیجه کارفریان فرآوری گوشت بایستی برنامه ایی را طرح ریزی کنند تا از کارگران موقتی خود بمنظور اخذ اقامت دائمی کانادا بمنظور واجد شرایط شدن برای این برنامه حمایت کنند.

علاوه بر این کارفرمایان بایستی یک نامه حمایت از اتحادیه خود تهیه کنند. این افراد  بایستی حائز شرایط معیار دیگری نیز باشند تا  اطمینان حاصل کنند  بازار کار و کارگران مهاجر حمایت شده اند. بمنظور ایجاد چنین شرایطی,  انتظار میرود یک گروه کار سه گانه  فورا شکل بگیرد.

همچنین با توجه به تلاش های انجام گرفته توسط کارفرمایان کشاورزی برای کمک به کارگران خارجی با هدف دریافت اقامت دائمی کانادا, اصلاحاتی برای کارگران خارجی دستمزد پایین تعیین شده است.

حد محاسبه ممکن است منوط به کارفرمایانی باشد  که سابقه استخدام کارگرانی را داشته اند که انتقال به اقامت دائم را انجام داده اند.

به کمک نیاز دارید؟

جهت ارزیابی رایگان شرایط مهاجرت اینجا را کلیک کنید

 


برگشت به مجموعه

تاریخ

08 بهمن 1399

مجموعه

برنامه کشاورزی
Copyright © 2019 - 2021 ICGCI Immigration Group . All rights reserved.