مهاجرت به کدام استان در کانادا راحت تر است؟

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

 

یافتن برنامه استانی مناسب مانند یافتن کلید مناسب برای قفل است. "برنامه مناسب" به شرایط شما, مهارت ها و تجربه کاریتان بستگی دارد. بیشتر مناطق در کانادا، به جز نوناووت و کبک، برنامه مهاجرتی (PNP) مختص به خود را دارند. این برنامه های مهاجرتی متناسب با نیازهای خاص هر استان طراحی شده و برای گروه خاصی از مهاجران اعم از دانشجویان ماهر، غیر ماهر، کارآفرین یا بین المللی در نظر گرفته شده است. به طور کلی در صورت داشتن کلیه معیارهای برنامه های استانی که متقاضی آن هستید، مهاجرت به آن استان آسان خواهد بود. صرف نظر از برنامه های فدرال و کبک، در حال حاضر تقریباً ۸۰ برنامه منحصر به فرد در سراسرکانادا وجود دارد. دریافت نامزدی استانی مربوط به سیستم Express Entry کانادا، ۶۰۰ امتیاز به سیستم جامع رتبه بندی سیستم (CRS) اضافه می کند. اگر این امتیازات اضافی را کسب کنید، تضمین می شود که شما برای درخواست اقامت دائم کانادا دعوت نامه ای از دولت کانادا دریافت خواهید کرد.

 

گزینه های متعددی برای شما با توجه به شرایطتان وجود دارد:

 

 اگر پیشنهاد کاری (Job Offer) ندارید:

- برنامه مهاجرتی استان انتاریو- Human Capital Priorities یکی از محبوب ترین گزینه ها برای کسانی است که پیشنهاد کاری ندارند. این جریان دارای سه دسته مرتبط با Express Entry است و به طور فعال در سال ۲۰۲۰ برای داوطلبان مهاجرت دعوت نامه صادر می کند. اگرچه پیشنهاد شغلی مورد نیاز    نیست، شما باید یک پروفایل فعال Express Entry و تجربه کاری داشته باشید تا در این برنامه قرار بگیرید.

- برنامه استان ساسکاچوان (SINP) گزینه دیگری برای متقاضیان بین المللی بدون پیشنهاد شغلی است. گروه نیروی کار ماهر بین المللی ساسکاچوان دارای دو جریان بسیار فعال است که نیازی به پیشنهاد شغلی ندارند:
۱. جریان مرتبط با Express Entry ساسکاچوان است که میبایست دارای پروفایل Express Entry فدرال باشید.

۲. جریان مشاغل پر تقاضا ساسکاچوان است که از شرایط آن میتوان به حداقل یک سال تجربه کاری در مشاغل مورد نظر اشاره کرد.

- و در آخر، برنامه استان نوا اسکوشیا (NSNP) یکی از گسترده ترین و ابتکاری ترین برنامه های استانی کانادا است. NSNP از چهار جریان برای انتخاب نامزدهای Express Entry استفاده می کند. NSNP استخر Express Entry را جستجو می کند و نامزدهای دارای تجربه کاری در مشاغل خاص را شناسایی می کند. در حالی که جریان بازار کار برای پزشکان نیاز به پیشنهاد شغلی (به طور خاص ، به عنوان پزشک از یک سازمان بهداشت نوا اسکوشیا) دارند، و بازار کار نوا اسکوشیا (غیر از پزشکان) نیازی به پیشنهاد کار ندارند.

 

اگر به زبان فرانسوی مسلط هستید:

در خارج از استان فرانسوی زبان کبک، برنامه های استانی دیگری نیز وجود دارد که افراد فرانسوی زبان و دو زبانه را می پذیرند. برنامه Express Entry فرانسوی زبان ها به استان اجازه می دهد تا در میان سایر معیارهای انتخاب، نامزدهایی که فرانسوی زبان هستند و همچنین به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند را نیز در نظر بگیرد.

 

اگر در حوزه فن آوری فعالیت میکنید:

دو مورد از مهمترین مسیرهای برای متقاضیان فناوری، توسط استان های انتاریو و بریتیش کلمبیا ارائه میشود;

- انتاریو به طور دوره ای قرعه کشی این برنامه را انجام می دهد. لازم به ذکر است که برای شرکت در این برنامه به پیشنهاد شغلی (Job Offer) نیاز ندارید.

- پیلوت تکنولوژی .B.C، تقریباً به صورت هفتگی، قرعه کشی انجام می دهد و پیشنهاد شغلی از شرایط شرکت در این برنامه می باشد.

 

اگر در استانی کانادایی تجربه کاری دارید:

بسیاری از برنامه های استانی جریاناتی دارند که به نفع افراد با تجربه درآن استان است. برنامه استانی مانیتوبا (MPNP) نیروی کار ماهر در مانیتوبا و نیروی کار خارجی فرصتی برای نیروهای کار در مانیتوبا ایجاد کرده است.

 

برنامه های استانی از بهترین روش های اخذ اقامت دائم کانادا می باشند و انتظار می رود تا سال ۲۰۲۲, برنامه های استانی و Express Entry نقش بسزایی در جذب مهاجر داشته باشند.

علیرغم محدودیت های سفر ناشی از همه گیری ویروس کرونا, قرعه کشی برنامه های استانی همچنان در جریان است.کانادا به روند بررسی پرونده های اسپانسرشیپ همسر سرعت می بخشد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

IRCC تعداد کارمندان خود را برای تسریع روند بررسی پرونده های اسپانسرشیپ افزایش داده است. این خبر مهم به تازگی توسط اداره مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) اعلام شده است.

علاوه بر این، IRCC قصد دارد با استفاده از فن آوری جدید، پرونده های کاغذی را به دیجیتالی تغییر دهند تا کارکنان این اداره راحت تر به پرونده ها دسترسی داشته باشند و پرونده ها سریع تر بررسی شوند. همچنین شرایط بیومتریک تسهیل خواهد شد اما هنوز جزییات آن منتشر نشده است.

این اقدامات با هدف تسریع بررسی، اولویت بندی و نهایی کردن حدود ۶۰۰۰ پرونده اسپانسرشیپ همسر در هر ماه تا پایان سال ۲۰۲۰ انجام می شود. در نتیجه تا پایان امسال ۴۹۰۰۰ پرونده اسپانسرشیپ به نتیجه خواهد رسید.

IRCC خاطرنشان كرد كه هدف از این اقدامات جدید، گردهم آوردن خانواده ها خواهد بود.

روند بررسی پرونده های اسپانسرشیپ تحت تاثیر همه گیری ویروس کرونا قرار گرفت که اعتراضات اخیر را در پی دشت.

وزیر مهاجرت، مارکو مندیچینو، اظهار داشت:

ما می دانیم که چند ماه اخیر برای کسانی که در این شرایط سخت از عزیزانشان دور هستند آسان نبوده است. به همین دلیل است که ما تا حد ممکن به روند بررسی برنامه اسپانسرشیپ همسر سرعت بخشیده ایم. دولت ما به یافتن راه های جدید برای حفظ خانواده ها ادامه خواهد داد.

طبق طرح اسپانسرشیپ همسر ۲۰۲۲-۲۰۲۰, که پیش از همه گیری ویروس کرونا شکل گرفته بود, کانادا از میان ۳۴۱,۰۰۰ مهاجری که در سال ۲۰۲۰ می پذیرد, ۷۰,۰۰۰ نفر را به برنامه اسپانسرشیپ اختصاص می دهد.

 Copyright © 2019 - 2020 ICGCI Immigration Group . All rights reserved.