چاپ

مرز کانادا همچنان بسته است

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مرز کانادا همچنان بسته است اما دیپلمات های خارجی ، افسران کنسولی ، مقامات و اعضای خانواده درجه اول آنها  از این قائده مستثنی هستند


این معافیت جدید مختص اتباع بیگانه که دارای پذیرش دیپلماتیک در گذرنامه های خود ، پذیرش کنسولی یا پذیرش رسمی صادر شده توسط رئیس پروتکل امور جهانی کانادا هستند, میباشد. این افراد میبایست  یک دیپلمات رسمی ، مامور کنسولگری ، نماینده یا مقام یک کشور خارجی ، سازمان ملل یا هر یک از آژانس های آن یا هر سازمان بین المللی که کانادا در آن عضویت دارد، داشته باشند.

نمایندگان خارجی هم اکنون می توانند برای دریافت اعتبار از سوی امور جهانی کانادا به این کشور بیایند وکارخود را از سر بگیرند. همگی این افراد باید قبل از سفر به کانادا، ویزای اقامت موقت (TRV) دریافت کنند.

TRV ها باید دارای کد "D-1" یا "O-1" باشند تا افسران مرزی دریابند كه دارنده گذرنامه از مقامات دیپلماتیک ، كنسولی یا رسمی میباشد.

محدودیت های سفر کانادا در حال حاضرمشمول اعضای خانواده ای که بیش از 15 روز در کانادا اقامت دارند، کارگران ماهر و دانشجویانی که قبل از 18 مارس تأیید شده اند و باید در کانادا تحصیل کنند نمیباشد. مسافران همچنین باید به آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) نشان دهند که به دلایل ضروری و مهم سفر می کنند تا اجازه ورود به کانادا را داشته باشند.

کانادا تعریف "خانواده درجه اول" را درزمان همه گیری ویروس کرونا بسط داده است. علاوه بر همسر، شریک زندگی، فرزندان و نوه های وابسته، خانواده درجه اول شامل موارد زیر میباشد:

افرادی که از خارج از کشور وارد کانادا می شوند همچنان باید خود را قرنطینه کنند ، مگر اینکه در زیر یکی از معافیت های زیر قرار گیرند:

مرز کانادا تا 31 ژوئیه  برای مسافران خارجی بسته است. مرز کانادا-ایالات متحده آمریکا تا 21 اوت بسته شده است.