تسهیلات ویژه اداره مهاجرت کانادا برای متقاضیان ویزاهای تحصیلی و کاری

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کانادا به تازگی سه اقدام مهم برای کمک به افرادی که مایل به ادامه تحصیل و کار در کانادا هستند، اعلام کرده است.

اداره مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) در گزارشی که اخیراً در وب سایت خود منتشر کرده است، اقدامات جدید را در مورد واجد شرایط بودن اجازه کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) برای دانشجویان بین المللی که برنامه های آموزشی کانادایی خود را در دوران همه گیری ویروس کرونا بصورت آنلاین میگذرانند, اعلام کرده است. این اقدامات به شرح ذیل می باشد:

1. دانشجویان بین المللی هم اکنون می توانند  بدون کسرزمان PGWP خود, تا۳۰ آوریل ۲۰۲۱ به صورت آنلاین درس بخوانند.  این شرایط تا زمانی است که بتوانند ۵۰ درصد تحصیلات خود را در کانادا بگذرانند.

2. دانشجویانی که برای برنامه های ۸ الی ۱۲ ماهه که تاریخ شروع آن از می تا سپتامبر ۲۰۲۰ میباشد, ثبت نام کرده اند، می توانند کل برنامه خود را در خارج از کشور گذرانده و همچنان  واجد شرایط PGWP باشند.

3. دانشجویانی که در برنامه های شروع شده بین ماه های می و سپتامبر ۲۰۲۰ ثبت نام کرده اند و تا ۳۰ آوریل ۲۰۲۱ به صورت آنلاین تحصیل خواهند کرد و از بیش از یک برنامه واجد شرایط فارغ التحصیل می شوند، مشروط بر اینکه ۵۰ درصد دوره تحصیلی خود را داخل خاک کانادا گذرانده باشند, ممکن است بتوانند مجموع زمان دوره های خود را برایPGWP ارائه دهند.

 

• PGWP فرصت مناسبی برای افرادی که مایل به تحصیل و کار در کانادا هستند میباشد. پس از اینکه دانشجو برنامه مورد نظر را در یک موسسه مورد تایید اداره مهاجرت کانادا به پایان رساند، می تواند PGWP را برای مدت زمان حداکثر سه سال کسب کنند. مدت زمان PGWP بسته به زمانی که فرد در کانادا تحصیل کرده میتواند متغیر باشد.

• PGWP این دانشجویان بین المللی سابق را قادر می سازد تا بتوانند برای هر کارفرمای کانادایی کار کنند. افرادی که در پی اخذ اقامت دائم کانادا هستند, از این طریق میتوانند شانس خود را افزایش دهند.

• به دست آوردن تجربه کار در کانادا می تواند افراد را واجد شرایط برنامه های مهاجرتی مانند اکسپرس انتری-برنامه تجربه کانادایی کند. همچنین می تواند افزایش امتیاز در سیستم اکسپرس انتری را در پی داشته باشد.

• به دلیل همه گیری ویروس کرونا و محدودیت های فعلی سفر به کانادا ، بسیاری از دانشجویان بین المللی در حال حاضر قادر به ورود به کانادا نیستند. این امر بنا به دلایلی از جمله این که تا قبل از همه گیری، تحصیل خارج از خاک کانادا به عنوان PGWP به حساب نمی آمده, مشکل ساز شده بود. که مدت کوتاهی بعد از شروع همه گیری اداره مهاجرت کانادا اعلام کرد تحصیل به صورت آنلاین را برای PGWP به حساب می آورد.

• برای واجد شرایط بودن این اقدامات ، دانشجویان باید قبل از شروع برنامه تحصیل در ترم بهار / تابستان / پاییز ۲۰۲۰ یا برای ترم ژانویه ۲۰۲۱ ، درخواست ویزای تحصیل خود را ارائه دهند. در نهایت اجازه تحصیل این دانشجویان میبایست تأیید شود.

در پایان اداره مهاجرت کانادا خاطر نشان کرد که محدودیت های مربوط به همه گیری ویروس کرونا در کانادا با اقدامات لازم در مهار گسترش ویروس کرونا کاهش خواهد یافت. همچنین کشور کانادا با بررسی شرایط جدید چه در خاک کانادا چه در خارج آن, در تصمیمات خود تغیراتی ایجاد خواهد کرد.


Copyright © 2019 - 2020 ICGCI Immigration Group . All rights reserved. Powered by : H.A