مهاجرت از خاورمیانه به کانادا

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ساکنین خاورمیانه اغلب به عنوان نیروی کار ماهر به کانادا مهاجرت میکنند زیرا که کانادا در پی رفع نیازهای بازار کار خود از طریق پذیرش مهاجر و به خصوص نیروی کار ماهر میباشد.

اکسپرس انتری نام سیستمی است که دولت فدرال از آن برای مدیریت برنامه های اقامت دائم استفاده می کند. یکی از برنامه های اکسپرس انتری, برنامه نیروی کار ماهر خارجی (FSWP) میباشد که برای افرادی که تا کنون در کانادا زندگی نکرده اند, مناسب میباشد. نیروهای کار ماهر بر اساس عوامل مختلفی از جمله سن ، سابقه کار ، سطح تحصیلات و دانش زبان ارزیابی می شوند. بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند, مسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی میباشند که برای مهاجرت به کانادا مزیت به حساب می آید.

 

مهاجرت از طریق برنامه های استانی
برنامه نامزدهای استانی (PNP) گزینه مناسب دیگری برای مردم خاورمیانه می باشد. برنامه مهاجرت استانی به استان ها و مناطق کانادا اجازه می دهد تا نیروی کار ماهر خارجی را مطابق با نیاز اقتصادی خود انتخاب کنند.

علاوه بر برنامه های مذکور, ۱۰۰ برنامه مهاجرتی دیگر نیاز برای مردم خاورمیانه وجود دارد.

 

تاریخچه مهاجرت ساکنین خاورمیانه به کانادا
در حال حاضر صدها هزار نفر از مردم خاورمیانه در کانادا زندگی می کنند که اولین موج مهاجرت از خاورمیانه اوایل سال ۱۸۸۲ از سوریه و لبنان شروع شد. 

کانادا در نظر دارد تا پایان سال ۲۰۲۲, یک میلیون مهاجر بپذیرد و همچنان با وجود بیماری کرونا، در حال بررسی پرونده های اقامت دائم می باشد. جذب مهاجران به کانادا کلید اصلی بازیابی اقتصاد بعد از ویروس کرونا خواهد بود.

 

کانادا را به خانه خود تبدیل کنید

مهاجرین خاورمیانه و اعراب میتوانند با پیوستن به شبکه های اجتماعی موجود، با بازار کار و اجتماع کانادایی آشنا شوند. امکان مذهبی متعددی از جمله کلیساهای مختلف، مساجد، کنیسه ها و معابد دیگر در کانادا وجود دارد. در قرن گذشته چندین نهاد مذهبی درسراسر کانادا ساخته شده است از جمله کلیساهای ملکیت و مارونی. اولین کلیسای ارتدکس قبطی در سال ۱۹۶۵ و اولین مسجد کانادا، مسجد الرشید، در سال ۱۹۳۸ در ادمونتون ساخته شد. علاوه بر این، روش های بسیاری برای ارتباط با جامعه مهاجرین، از جمله گروه های فیس بوک و مراکز اجتماع خاص در سراسر کانادا وجود دارد. شما با وجود رستوران ها, جشن ها و رویداد های متعدد خاورمیانه ای, کانادا را همانند خانه خود خواهید دانست.

 

جهت دریافت مشاوره رایگان, فرم ارزیابی را تکمیل نمایید.


Copyright © 2019 - 2020 ICGCI Immigration Group . All rights reserved.