کانادا محدودیت سفرهای بین المللی را تا ۳۰ روز دیگر تمدید کرد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کانادا برای سومین بار از ۱۸ مارچ, محدودیت های سفر به این کشور را تمدید کرد. دولت فدرال به صورت ماهانه وضعیت ویروس کرونا را بررسی و بر اساس آن قوانین سفر را تنظیم می کند.

قوانین قرنطینه اجباری  که از ماه مارس اجرا می شود نیز تمدید شده است. مسافرانی که اجازه ورود به کانادا را دارند, پس از ورود میبایست تا ۱۴ روز در قرنطینه خانگی باشند.

 

چه افردی میتوانند به کانادا سفر کنند؟

بر اساس اعلامیه اداره مهاجرت کانادا, گروه های نام برده از محدودیت های سفر معاف می باشند:

- شهروندان کانادایی;

- افراد دارای اقامت دائم کانادا;

- برخی از افرادی که برای دریافت اقامت دائم کانادا تأیید شده اند;

- برخی از نیروهای کار موقت خارجی;

- برخی از دانشجویان بین المللی;

- خانواده درجه یک شهروندان کانادایی و افراد دارای اقامت دائم (همسران یا شرکای زندگی، فرزندان وابسته ، فرزندان تحت تکفل فرزندان وابسته، والدین یا والدین ناتنی، سرپرست);

لیست کامل افراد معاف را از اینجا بخوانید.

 

کانادا همچنان مهاجر می پذیرد

کانادا همچنان از مهاجرانی که به بهبود اقتصادی کمک می کنند، استقبال می کند. در ماه گذشته کانادا راهی را برای اقامت دائم برای پناهجویانی که در حوزه مراقبت های بهداشتی کار می کنند ایجاد کرده است.

اداره مهاجرت همچنین یک سیاست موقت برای آن دسته از افرادی که با ویزای توریستی در کانادا حضور دارند و دارای پیشنهادات کاری کانادایی هستند می توانند بدون نیاز به ترک کشور درخواست مجوز کار کنند.بیشتر بخوانید.

برنامه های مهاجرت نیز همچنان فعال هستند و از کاندیداهای مهاجرت دعوت می کنند تا اقدامات بعدی را به سمت اقامت دائم بردارند.

 

بیشترین دعوت نامه های صادر شده توسط اکسپرس انتری

اگرچه که تعداد پذیرفته شدگان اقامت دائم  کانادا در مقایسه با این زمان در سال گذشته کاهش یافته است، اما بر اساس آخرین داده های IRCC، دولت فدرال تاکنون بیش از سال های گذشته  دعوت نامه از طریق سیستم اکسپرس انتری را صادر کرده است. در ماه آگوست چهار قرعه کشی اکسپرس انتری برگزار شد. قرعه کشی برنامه های استانی توسط استانهای بریتیش کلمبیا ، ساسکاچوان، منیتوبا، انتاریو و جزیره پرنس ادوارد در این ماه برگزار شد.

 

آینده مهاجرت به کانادا

دولت فدرال و مردم کانادا همچنان دید مثبتی به مهاجرت دارند. با این حال، همه گیری جهانی ویروس کرونا چالش های اقتصادی در کانادا و خارج از کشور را ایجاد کرده است  که مهاجرت را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

افرد زیادی هنوز هم مایل هستند که به کانادا مهاجرت کنند، زیرا بسیاری گزارش می دهند که مشکلات اقتصادی در کانادا به اندازه کشور خود احساس نمی شود. در عین حال، رکود اقتصادی در کشورهای خارجی ممکن است پرداخت هزینه های مورد نیاز برای مهاجرت کانادایی را که در سال جاری افزایش یافته، برای برخی از مردم دشوارتر کند.

همچنین دولت کانادا میبایست جو اقتصادی و سیاسی را ارزیابی کند تا تصمیم بگیرد که اهداف مهاجرت بعد از سال ۲۰۲۰ چگونه خواهد بود. کانادا از طرح سطح مهاجرت چند ساله خود  تا ۱ نوامبر رونمایی خواهد کرد.

 

جهت دریافت مشاوره رایگان، فرم ارزیابی را تکمیل نمایید.


Copyright © 2019 - 2020 ICGCI Immigration Group . All rights reserved.