کانادایی ها پیوند دوباره خانواده را بزرگترین اولویت در سال ۲۰۲۰ می دانند

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ویروس کرونا، باعث کاهش تعداد مهاجران شده است، به ویژه درحمایت از مهاجرت اعضای خانواده و پذیرش پناهندگان. حمایت از مهاجرت اعضای خانواده در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۸ درصد کاهش یافته است. تعداد پناهندگان پذیرفته شده ۸۵ درصد کاهش یافته و مهاجرت در گروه اقتصادی نیز ۵۲ درصد کاهش یافت.

بر اساس نظرسنجی اخیر انجمن مطالعات کانادایی, ۳۶ درصد افراد الویت سال ۲۰۲۰ را پیوند خانواده افردی که هم اکنون در کانادا هستند, می دانند. در سال ۲۰۱۶ ، این رقم تنها ۳۰ درصد بوده است.

حمایت از اولویت بندی مهاجرت گروه های اقتصادی بین سال همان ۲۷٪ سالهای ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ باقی مانده است. حمایت از گروه پناهندگان از ۲۹٪ سال ۲۰۱۶ به ۱۶٪ در سال ۲۰۲۰ کاهش یافته است.

در میان استان های کانادا، آلبرتا با ۴۴٪ بیشترین سهم را در حمایت برای پیوند خانواده داشته است و این موضوع را اولویت اول خود تعیین کرد. مناطق آتلانتیک با ۴۲٪ و انتاریو با ۳۶٪ در جایگاه بعدی قرار میگیرند. منیتوبا و ساسکاچوان در مجموع با ۲۸٪ کمترین میزان حمایت را داشته اند.

آمار فوق از ۱۵۳۱ کانادایی بالای ۱۸ سال بین ۳۱ ژوئیه تا ۲ آگوست جمع آوری شده است.

 

منتقدان می گویند دولت کانادا برای پیوستن مجدد خانواده در طی این همه گیری اقدامات کافی انجام نداده است، زیرا بسیاری از اعضای خانواده به دلیل تأخیردر بررسی پرونده ها از هم جدا می مانند. در این دادخواست، به رهبری جنی کووان، نماینده پارلمان، بیش از ۶۰۰۰ امضا برای درخواست ویزای اقامت موقت ویژه به منظور اجازه دیدار مجدد همسران و فرزندان جمع آوری شده است. اگرچه این دادخواست بیش از حد مورد حمایت قرار گرفت، اما تا ۲۳سپتامبر، در مجلس مطرح نخواهد شد.

هنگامی که برنامه مهاجرت ۲۰۲۲-۲۰۲۰ در ماه مارس، قبل از شیوع ویروس کرونا، اعلام شد, پذیرش سالانه ۹۱,۰۰۰ نفر از گروه خانواده تعیین شد. طبق برنامه، پذیرش پناهندگان و گروه های اقتصادی باید افزایش می یافت.

 

نگرش کانادا نسبت به مهاجرت همچنان مثبت می باشد

بیشتر کانادایی ها در مورد مهاجرت احساس مثبتی دارند، احساسی که در همه گروه های سنی وجود دارد اما در بین نسل جوان بیشتر دیده می شود.

بیشتر کانادایی ها می گویند مهاجرت به بهبود اقتصادی کانادا در دراز مدت کمک می کند. حدود ۶۱ درصد اظهار داشتند كه مهاجرت به بهبود اقتصادی كمك خواهد كرد، ۲۲ درصد اظهار داشتند كه به بهبود اقتصاد لطمه خواهد زد و ۱۸ درصد اظهار داشتند كه از آن اطلاع ندارند.

دولت کانادا پذیرش مهاجران برای بهبود اقتصادی پس از ویروس کرونا را در نظر دارد. اخیراً، وزیران مهاجرت کانادا با هم دیدار کردند و درباره آینده مهاجرت پس از ویروس کرونا و اهمیت جذب دانشجویان بین المللی و مهاجران مناطق روستایی کانادا گفتگو کردند.

 


Copyright © 2019 - 2020 ICGCI Immigration Group . All rights reserved.