تولید فیلم های هالیوود در کانادا

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

افزایش مبتلایان Covid-19 در کالیفرنیا، پروتکل های ایمنی و بهداشتی صادره توسط اتحادیه های هالیوود، استودیوهای اصلی فیلم هالیوود را وادارکرده است تا  کانادا را به عنوان محل جدید فیلم برداری در نظر بگیرند.

Solstice Studios یکی از آنهاست. این استودیو قرار بود آوریل گذشته فیلمبرداری فیلم جدید خود را با بازی بن افلک در لس آنجلس آغاز کند. بر اساس وب سایت CNBC، این فیلم در ماه اکتبر در ونکوور کانادا فیلمبرداری خواهد شد. اگرچه روند تولید فیلم به دلیل شیوع  ویروس کرونا متوقف شد، اما این توقف عمدتا به دلیل عدم وجود کیت های آزمایش به میزان کافی رخ داد.

کمبود کیت آزمایش، تأخیر در دریافت نتایج و هزینه های بالای این پروسه در ایالات متحده، استودیوها را در معرض نقض توافق نامه خود با اتحادیه های صنفی بازیگران و خدمه قرار می دهد و استودیوهای بزرگ و شرکت های تولیدی را مجبور می کند تا به دنبال گزینه های دیگری باشند.

در کانادا ماجرا متفاوت است. طبق همین مقاله، به عنوان مثال Solstice Studios به راحتی به آزمایشات و نتایج سریع آزمایشگاه دسترسی خواهد داشت.

در ماه های اخیر، بیماری همه گیر ویروس کرونا باعث اختلال بی سابقه ای در صنعت سرگرمی کانادا شده است. با این حال، با کنترل ویروس کرونا، کانادا وارد مرحله بازگشایی خود شد و در بیشتر مناطق کشور، این صنعت  در ماه ژوئن توانست فعالیت خود را از سر بگیرد.

پرم گیل، مدیر عامل Creative B.C، که به توسعه و حمایت از صنعت فیلم بریتیش کلمبیا اختصاص داده شده است در مصاحبه اخیر خود با سی بی سی نیوز اعلام کرد  که بین ۴۰ تا ۵۰ پروژه در مرحله پیش تولید یا در آستانه تولید در این استان هستند.

جیمز مونک، مدیر فیلم سازی شهر سوری در بریتیش کلمبیا، نیز به سی بی سی نیوز اعلام کرد که این شهر در آستانه ثبت رکورد دیگری برای صدور مجوزهای ساخت  فیلم است و پیش بینی می شود که تا ماه سپتامبر به آمار سال قبل دست پیدا کنند.

شیوع COVID-19 از ژانویه در ایالات متحده شروع شده است و در حال حاضر این کشور با بیش از شش میلیون مورد بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا را دارد. در کانادا موارد مبتلا به ویروس کرونا بسیار کمتر است، از اوایل سپتامبر تقریباً ۱۳۰,۰۰۰ مورد مبتلا گزارش شده است.

صنعت تولید فیلم و تلویزیون کانادا پیش از ویروس کرونا در حال رونق بود زیرا هزینه های تولید فیلم در کانادا به طور قابل توجهی پایین تر است و شرایط حال حاضر ایالات متحده نیز باعث رونق هرچه بیشتر این صنعت در کانادا شده است.

 

چگونه اجازه کار در صنعت فیلم یا تلویزیون کانادا را دریافت کنید؟

افرادی که در صنعت تولیدات سینمایی و تلویزیونی مشغول به کار هستند می توانند از طریق طبقه بندی معاف از LMIA که برای بسیاری از متقاضیان اجازه کار لازم است وارد کانادا شوند. شرکت های تولید کننده خارجی و کانادایی که در کانادا فیلم برداری می کنند، اگر بتوانند اثبات کنند حضور کارمند خارجی برای تولید فیلم ضروری است، می توانند از برنامه اجازه کار تولید تلویزیون و فیلم استفاده کنند.

همچنین ممکن است افراد واجد شرایط درخواست به عنوان بازدید کننده کسب و کار باشند. به طور معمول سه دسته از افراد در صنعت سرگرمی مشغول به کار هستند که می توانند تحت عنون این مسیر در نظر گرفته شوند:

- تهیه کنندگان فیلم که برای کار در یک فیلم، نمایش تلویزیونی یا مستند وارد کانادا می شوند که حمایت مالی خارجی دارد.

- پرسنل مهم که برای کار در یک فیلم برداری تبلیغاتی با سرمایه خارجی وارد کانادا می شوند. این افراد باید برای مدت زمان کوتاه و معمولاً کمتر از دو هفته وارد کانادا شوند.

- هنرمندانی که در یک نمایش، کنسرت یا جشنواره اجرا می کنند یا برای قرارداد کاری کوتاه مدتی وارد کانادا می شوند.


Copyright © 2019 - 2020 ICGCI Immigration Group . All rights reserved.