چگونه به عنوان یک تازه وارد پول های خود را در کانادا مدیریت کنیم؟

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بسته به اینکه از کدام کشور می آیید ،با سیستم بانکی کانادا ممکن است کم و بیش آشنا باشید

ما در اینجا هستیم تا همه چیزهایی را که باید در مورد سیستم مالی و بانکی در کانادا  باید بدانید به شما معرفی کنیم تا بتوانید به سرعت موفقیت مالی خود را پیگیری کنید ، از کلاهبرداری جلوگیری کنید و در خانه جدید خود مستقر شوید.


 سیستم بانکی کانادا

راه اندازی حساب بانکی بسیار ساده است! تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که شناسنامه ای مانند گذرنامه ، اوراق مهاجرت ، شماره بیمه اجتماعی (SIN) خود را در صورت داشتن و اثبات آدرس ارائه دهید. برخی از تازه واردان ممکن است به محض ورود به کانادا ، مدرکی مبنی بر اثبات آدرس نداشته باشند. برای اثبات مهاجرت ، می توانید از اجازه اقامت موقت ، تأیید اقامت دائم (COPR) یا اجازه کار یا تحصیل خود استفاده کنید.

برخی از بانک ها مانند Scotiabank به شما امکان می دهند قبل از ورود به کشور کانادا، از کشور خود در صورت واجد شرایط بودن انجام امور بانکی ، حساب سرمایه گذاری خود را بصورت آنلاین افتتاح کنید. بعد از ورود به کانادا می توانید یک حساب چک روزانه در شعبه بانک باز کنید.

اما اینها فقط اصول اولیه افتتاح حساب هستند. همچنین باید بدانید که سیستم بانکی کانادا چه تفاوتی با آنچه که قبلاً عادت کرده اید دارد تا بتوانید تصمیمات مالی مناسبی بگیرید.

بانک ها

کانادا دارای پنج بانک بزرگ و دسته ای از بانک های کوچکتر که در واقع شعبات آنهاست تشکیل شده، همچنین  بانک های آنلاین و اتحادیه های اعتباری.

هنگامی که یک بانک را به عنوان تازه وارد انتخاب می کنید ، باید در نظر بگیرید که نیازهای مالی خاص شما چیست. به عنوان مثال ، بسیاری از بانک ها به شما اجازه نمی دهند چک های بین المللی را از طریق برنامه های تلفن همراه یا خودپردازهای خود واریز کنید. اگر به طور مکرر چک از کشور خود دریافت می کنید ، به احتمال زیاد می خواهید بانکی را انتخاب کنید که شعب نزدیک شما باشد

همچنین بهتر است جزئیات و هزینه های حساب های بانکی را که برای باز کردن انتخاب می کنید بررسی کنید تا در نهایت بیش از آنچه ماهانه بابت کارمزد معاملات پرداخت می کنید پرداخت نکنید.

لازم به دکر است در بعضی از کشورها ، شما فقط یک حساب پس انداز دارید و تمام بانکداری خود را از طریق آن یک حساب انجام می دهید." "با این حال ، در کانادا اکثر مردم دو حساب دارند - یک حساب پس انداز و یک حساب جاری برای مدیریت امور مالی شخصی خود برای پرداخت صورتحساب طراحی شده است و معمولاً کارمزد معاملات کمتری دارد یا تعداد معاملات رایگان معینی در ماه دارد

در حالی که بسیاری از حساب های بانکی هزینه های ماهیانه را دریافت می کنند ، اما اگر حداقل موجودی روزانه را در حساب خود نگه دارید ، اغلب از آنها  هزینه های ماهیانه سلب می شود..

 نکته دیگری که باید درک کنید این است که نرخ سود حساب پس انداز در کانادا کمتر از بسیاری از کشورهای دیگر است. به همین دلیل، بهتر است همیشه کمی پس انداز داشته باشید.

"یک گزینه عالی این است که به یک حساب پس انداز بدون مالیات مراجعه کنید. به شما این امکان را می دهد که هر ساله مبلغ مشخصی پس انداز کنید و آن را به روش هایی سرمایه گذاری کنید که سود بیشتری بدون پرداخت مالیات برای آن سود به دست آورید. این نوع پس انداز در برخی کشورهای دیگر وجود ندارد ، بنابراین نادیده گرفتن آن برای تازه واردان می تواند آسان باشد. همچنین در کانادا ، بیشتر امور بانکی شما بدون مراجعه به شعبه و استفاده از بانکداری همراه و یا آنلاین انجام می شود.

مدیریت پول خانوار

هنگامی که موسسه مالی خود را انتخاب کردید و متوجه شدید که چگونه حساب بانکی را باز کنید ، باید به مرحله مهم بررسی نحوه مدیریت پول خود بروید: بودجه بندی ، سرمایه گذاری و پرداخت هزینه های مورد نیاز.

برای هر كسی كه به این كشور می آید ، چیز مهمی كه باید درباره آن بیاموزد این است كه چگونه می توان پول خود را از راه های استفاده از سرمایه گذاری موجود در كانادا مدیریت و بودجه بندی  كند. فراتر از آن، گزینه هایی مانند حساب های پس انداز بازنشستگی ثبت شده طرح پس انداز تحصیلات ثبت شده وجود دارد که بد

این حساب ها می توانند به شما کمک کنند تا در جهت رسیدن به اهداف مالی خود آینده مالی خود را با گذشت زمان - حتی با سرمایه گذاری های اولیه اندک - تأمین کنید. همچنین یکی از مهمترین مراحل در مدیریت پول سرمایه گذاری زودهنگام و ایجاد یک برنامه مالی به محض این که بتوانید در کانادا اقامت داشته باشید ، ایجاد کنید.

هنگامی که تازه وارد کانادا می شوید ، احتمالاً تبلیغات مالی زیادی را در شبکه های اجتماعی میبینید که ممکن است همیشه دقیق نباشد.  اما تازه واردان باید مراقب باشند و اطلاعاتی را که به صورت آنلاین با منابع معتمد مانند خانواده ، دوستان و مشاور مالی آنها خوانده اند ، تأیید کنند. اگر با یک مشاور مالی در شعبه بانک خود ملاقات کنید ، جلسه رایگان خواهد بود و شما ملزم به انجام هیچ یک از توصیه هایی نیستید که مشاور به شما می دهد ، اما می تواند به شما در درک بهتر امور مالی کمک کند

کارت اعتباری (کردیت کارت) و حساب جاری (دبیت کارت)

بسیاری از کانادایی های جدید فکر می کنند که بدهی همیشه چیز بدی است ، اما استفاده از اعتبار و بدهی استراتژیک در کانادا در واقع می تواند به شما کمک کند تا با گذشت زمان ثروت خود را بسازید

از آنجا که امتیازات و سابقه کارت اعتباری معمولاً از کشوری به کشور دیگر قابل انتقال نیستند ، بسیاری از تازه واردان متعجب می شوند که باید کار خود را از ابتدا برای ایجاد نمره  کارت اعتباری در کانادا آغاز کنند. این مسئله دسترسی به کارت اعتباری را تا زمانی که نتوانید یک رکورد ایجاد کنید دشوار می کند - که این امر می تواند انجام کارهایی مانند خرید تلفن همراه ، خرید ماشین یا خرید خانه را دشوار کند. به همین دلیل مهم است که  ساختن اعتبار خود را در اسرع وقت شروع کنید. این کار را می توانید با دریافت کارت اعتباری و تلفن همراه انجام دهید. برخی از بانک ها مانند اسکوشیا به شما امکان می دهند بدون داشتن سابقه قبلی کارت اعتباری کانادایی به داشتن این کارت اعتباری دسترسی پیدا کنید تا انتقال شما آسان شود.

بسته به وضعیت مالی خود ، ممکن است لازم باشد کارت اعتباری تضمینی - که یک کارت اعتباری است که برای شروع استفاده از آن باید سپرده گذاری کنید - تهیه کنید. با استفاده از آن و بازپرداخت آن به مرور زمان ، می توانید اعتبار کارت خود را افزایش دهید که ممکن است شما را برای اعتباری مطمئن و وام واجد شرایط کند.

تمام اینها ساده تر از آن است که به نظر می رسد

مدیریت پول برای مهاجران ممکن است پیچیده به نظر برسد - اما این فقط در مورد یادگیری نحوه پیمایش در سیستم است. هنگامی که برای اولین بار وارد می شوید ، مشاوران معتبر مالی می توانند به شما کمک کنند دریابید که چگونه می توانید پول خود را به بهترین شکل در کانادا مدیریت کنید تا اهداف مالی کوتاه مدت و بلند مدت خود را برآورده کنید.


Copyright © 2019 - 2021 ICGCI Immigration Group . All rights reserved.