چرا روند Express Entry را از سال 2021 شروع می کنیم؟

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کانادا تصمیم گرفته است تا در سال 2021 از 401،000 مهاجر استقبال کند که بیشتر آنها از طریق سیستم Express Entry انجام می شود.


اداره مهاجرت در حال حاضر سال را با قدرت آغاز کرده است. روز شنبه ، مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) قرعه کشی Express Entry را با کمترین امتیاز ممکنه برگزار کرد. 27،332 متقاضی اصلی دعوت شده بودند که فقط به حداقل 75  امتیاز نیاز داشتند. این داوطلبان برای دعوت شدن باید واجد شرایط کلاس تجربه کانادا (CEC) باشند.

علاوه بر قرعه کشی های ویژه کلاس کار کانادایی، IRCC قرعه کشی هایی نیز انجام داده است که نامزدهایی را که از برنامه های استانی دعوت کرد به اخذ اقامت دائم  کانادا. پس از قرعه کشی 13 فوریه ، تعداد ITA صادر شده بیش از سه برابر دوره های قبل بوده است.

ناگفته نماند که Express Entry قابل پیش بینی نیست ، اما ما می دانیم كه كانادا متعهد شده است كه از 108،500 تازه وارد از طریق برنامه های تحت مدیریت Express Entry در سال 2021 استقبال كند. محدودیت های سفر مانع دستیابی به این هدف بلند پروازانه است ، اما وزیر مهاجرت گفته است که تلاش ها در یافتن مسیرهایی برای انتقال افراد مقیم موقت در کانادا به محل اقامت دائم در نظر گرفته است.

اگر در کانادا هستید ، زمان آن است که مشخصات خود را در سیستم Express Entry وارد کنید و پروفایل خود را بسازید ، به شرط اینکه واجد شرایط باشید. در حالی که منتظر دعوتنامه هستید، همیشه می توانید برای بهبود امتیاز های خود در سیستم جامع رتبه بندی مانند ارائه نتایج آزمون زبان  بهتر و یا ارزیابی مدرک تحصیلی خود گام بردارید.

 اما اگر من در کانادا نباشم چطور؟

بر اساس یک رسانه منتشر شده  توسط IRCC هنگام رفع محدودیت های سفر ، از کارگران ماهر خارج از کشور نیز استقبال خواهد شد.

محدودیت های سفر به عنوان یک اقدام ایمنی عمومی اعمال شده است و وقتی دولت تصمیم بگیرد که مزیت استقبال از خارجی ها بیشتر از خطر انتشار COVID-19 باشد ، این محدودیت ها برداشته می شوند. نخست وزیر جاستین ترودو بارها وعده داده است كه هر كس در كانادا واكسن می زند تا پایان سپتامبر 2021 این کار را انجام دهد. این بدان معنا نیست كه محدودیت ها در این زمان پایان می یابد ، اما دلیل خوش بینی برای مصونیت گسترده در کاناداست.

برای تقویت CRS در سیستم ، شما به نتایج آزمون زبان و ارزیابی مدرک تحصیلی خود نیاز دارید که گرفتن آن حدود سه ماه طول می کشد.

در صورت دریافت ITA ، 90 روز فرصت برای درخواست اقامت دائم دارید. پس از ارسال درخواست خود ، استاندارد پردازش IRCC حدود شش ماه است.

اگر درخواست شما تأیید شود ، تأییدیه اقامت دائم (COPR) را دریافت می کنید که تا زمان انقضا معاینه پزشکی یا گذرنامه شما  برای ورود به کانادا معتبر است. این مرحله  فرآیندی است که در حال حاضر با محدودیت های سفر به تاخیر خواهد افتاد. دارندگان COPR که پس از 18 مارس 2020 تأیید شده اند ، به طور کلی اجازه ورود به کانادا را ندارند. برای عبور از مرز و تکمیل فرود خود ، آنها باید به دلایل دیگری مانند آمدن برای کارهای اساسی یا پیوستن به خانواده از محدودیت سفر معاف شوند. همچنین اگر از خانه خود در آمریکا به کانادا می آیند ممکن است اجازه ورود داشته باشند. با این حال ، آنها نمی توانند از کشور دیگری از طریق ایالات متحده عبور کنند.

این مواردی است که باید در هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا می خواهید فرایند Express Entry را از خارج شروع کنید ، در نظر بگیرید. بنابراین می توان انتظار داشت که قرعه کشی های Express Entry بزرگتر که حتی ممکن است نیازهای CRS کمتری داشته باشند - بسته به تعداد افراد در استخر و میزان قرعه کشی ها ، کمتر باشد. کانادا تصریح کرده است که اکنون زمان سفر نیست ، اما با واکسن هایی که در سراسر جهان پخش می شود ، زمان بازگشایی مرزها فقط به گذرزمان وابسته است.


Copyright © 2019 - 2021 ICGCI Immigration Group . All rights reserved.