آیا میتوان بعد از دریافت دعوتنامه از سیستم اکسپرس انتری در پروفایل خود تغییراتی ایجاد کرد؟

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

قبل از دریافت دعوتنامه  از سوی انتخابات سیستم اکسپرس انتری می توانید در مشخصات Express Entry خود تغییراتی ایجاد کنید. بنابراین ، ناگفته نماند که به نفع شماست که به محض وقوع تغییراتی در زندگی ، پروفایل خود را به روز کنید که بر امتیاز سیستم جامع رتبه بندی (CRS) یا واجد شرایط بودن برای یکی از برنامه های تحت مدیریت Express Entry تأثیر بگذارد.


پس از دریافت ITA ، پروفایل Express Entry شما به طور خودکار در سیستم مدیریت پرونده جهانی (GCMS) ثبت می شود. این شما هستید که  به عنوان متقاضی، قبل از اینکه درخواست خود را برای اقامت دائم ارائه دهید ، اطمینان حاصل کنید که اطلاعات هنوز صحیح است. عدم انجام این کار ممکن است عواقب قابل توجهی در برنامه شما برای انتقال به کانادا ایجاد کند. اگر IRCC متوجه شود که خود را اشتباه معرفی کرده اید ، ممکن است به مدت پنج سال از درخواست مهاجرت  به کانادا منع شوید.

هنگام بررسی درخواست شما ، افسران مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) کلیه اسنادی را که در حمایت از درخواست خود ارسال کرده اید ارزیابی می کنند و در مورد درخواست مهاجرت شما تصمیم می گیرند. مقامات مهاجرت کانادا کامل بودن درخواست شما را تأیید می کنند. اگر درخواست شما ناقص باشد ، احتمال  بازگشت پرونده شما توسط IRCC  بسیار زیاد است، البته این بدین معنا نیست که پرونده شما رد شده است.

تنها درصورتی که نتوانید تمام اسناد و مدارک مورد نیاز در ادعای خود ارائه دهید ، دعوتنامه شما باطل شده به حساب می آید. اما از طرفی پروفایل اکسپرس انتری شما تا زمانی که معتبر باشد در استخر Express Entry فعال است. تا زمانی که واجد شرایط یک برنامه تحت مدیریت Express Entry باشید و اگر در قرعه کشی امتیاز CRS شما به حد نصاب برسد، همچنان می توانید دعوت نامه دریافت کنید.

با این حال ، اگر طی 90 روز مدارک خود را ارائه ندهید ، ITA شما منقضی می شود و دیگر در استخر Express Entry نخواهید بود. اگر این اتفاق بیفتد ، می توانید دوباره وارد استخر شوید اما باید پروفایل جدیدی ارسال کنید ، البته اگر هنوز واجد شرایط برنامه مدیریت شده Express Entry باشید.

بعضی اوقات ، تهیه کلیه مدارک مورد نیاز امکان پذیر نیست. در این حالت ، شما این گزینه را دارید که یک نامه توضیحی (LOE) به دولت ارسال کنید ، و در آن توضیح دهید که برای گرفتن اسناد به موقع هر کاری از دستتان برمی آمد انجام دادید اما غیرممکن بود. دولت LOE ها را مورد به مورد ارزیابی خواهد کرد و نتیجه کاملاً به صلاحدید افسر مهاجرت خواهد بود.

رد شدن حتی بعد از دریافت دعوتنامه می تواند استرس آور باشد زیرا به این معنی است که دوباره به استخر Express Entry برگردید و منتظر دعوت مجدد باشید. همیشه گزینه ای برای امتحان و بهبود امتیاز CRS وجود دارد تا احتمال انتخاب مجدد شما بیشتر شود. شما می توانید این کار را به روش های مختلفی انجام دهید ، بعضی از افراد سعی می کنند نمره خود را در آزمون زبان خود بهبود بخشند ، یا اینکه برای نامزدی برنامه نامزدهای استانی (PNP) تلاش می کنند ، که به طور خودکار 600 امتیاز اضافی به آنها می دهد.

در پایان روز ، فقط مهم است که پروفایل خود را تا آنجا که می توانید کامل و دقیق نگه دارید.


Copyright © 2019 - 2021 ICGCI Immigration Group . All rights reserved.