کانادا در قرعه کشی شنبه اکسپرس انتری از تک تک کاندیداهای CEC دعوت کرد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اداره مهاجرت کانادا جزئیات بیشتری را درباره قرعه کشی اکسپرس انتری که 27332 نامزد برای درخواست اقامت دائم دعوت شده بودند، اعلام کرد.


اداره مهاجرت کانادا به CIC News اعلام کرد، هر فردی که در استخر Express Entry که واجد شرایط کلاس تجربه کانادایی (CEC) بوده است ، دعوت شده که برای اقامت دائم در 13 فوریه اقدام کند.

در روز شنبه ، اداره مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا  27،332 نامزد CEC را برای اقدام جهت اقامت دائم کانادا دعوت کرد ، که این تقریباً شش برابر بیشتر از 5،000 دعوت قبلی بوده است. سیستم جامع رتبه بندی (CRS) 75 ، رکورددار دیگر بود ، اگرچه اداره مهاجرت کانادا گفته: میانگین امتیاز CRS نامزدهای دعوت شده 415 بوده است.

خیلی زود است که بگوییم آیا این قرعه کشی باعث افزایش تعداد پروفایل های جدید Express Entry شده است یا خیر، به ویژه برای افرادی که در کانادا هستند و ممکن است واجد شرایط CEC باشند.

با این حال ، ما می دانیم که کانادا به دلیل تارگت بالای مهاجرت و محدودیت های سفر ، کاندیداهایی را که در حال حاضر در کانادا هستند اولویت بندی می کند. علاوه بر این ، دولت تشخیص می دهد كه كانادا هنوز هم برای كمك به رشد جمعیت به مهاجران نیاز دارد. قبل از  شیوع ویروس کرونا ، کاملاً مستند شده بود که کانادا برای حفظ رشد جمعیت باید به مهاجرت نگاه کند و اطمینان حاصل کند که به اندازه کافی کارگر در بازار کار وجود دارد تا بتواند خلاs موجود در بازنشستگان بومی را پر کند.

سخنگوی IRCC در یک ایمیل گفت: "مهاجرت برای رسیدگی به چالش های جمعیتی دیرینه کانادا و کمبود بازار کار مهم است." "در حالی که محدودیت های سفر برای حفظ سلامت و ایمنی کانادایی ها همچنان برقرار است ، IRCC در حال بررسی روش های جدیدی است که برای کسانی که قبلا در کانادا کار کرده اند ، بتوانند به طور دائم  در این کشور بمانند."

چه شرایطی برای قرار گرفتن در گروه کلاس کار کانادایی لازم هست؟

برای واجد شرایط بودن در کلاس تجربه کانادایی ، باید یک پروفایل در سیستم Express Entry ثبت کنید. سپس براساس تحصیلات ، سابقه کار ، نمره زبان انگلیسی یا فرانسه ، سن و سایر عوامل امتیاز خواهید گرفت.

سپس در صورت داشتن شرایط اولیه صلاحیت برای CEC ، IRCC شما را برای اقدام جهت دریافت اقامت دائم کانادا دعوت می کند.

برخی از شرایط اصلی واجد شرایط بودن شامل موارد زیر است:

داشتن 1،560 ساعت تجربه کار کانادایی با حقوق در کانادا ، که برابر است با حدود یک سال کار تمام وقت یا دو سال کار نیمه وقت.

داشتن حداقل معیار زبان کانادایی (CLB) 7 برای مشاغل مدیریتی یا حرفه ای (NOC 0 یا A) یا CLB 5 برای مشاغل فنی و مشاغل ماهر (NOC B).

همچنین باید خارج از استان کبک که سیستم مهاجرت خاص خود را دارد زندگی کرده باشید.

حدود 90 درصد از نامزدهای واجد شرایط CEC در حال حاضر در کشور زندگی و کار می کنند و با محدودیت های فعلی سفر ، عبور از مرز برای بسیاری از نامزدهای خارج از کانادا دشوار شده است.

در صورت دریافت دعوتنامه چه کاری باید انجام می دهم؟

پس از دریافت دعوتنامه ، 90 روز فرصت دارید که درخواست اقامت دائم خود را به اداره مهاجرت کانادا را بدهید یا دعوتنامه خود را رد کنید. اگر 90 روز بدون هیچ گونه اقدامی بگذرد ، ITA شما منقضی می شود و دیگر درExpress Entry نخواهید بود.

همچنین زمان خوبی است که بررسی کنید که تمام شرایط لازم CEC  یا سایر برنامه های تحت عنوان Express Entry را که دعوت شده اید ، برآورده می کنید. اگر هرگونه تغییر در وضعیت شخصی شما منجر به از دست دادن امتیاز CRS توسط شما یا همسرتان شود ، IRCC توصیه می کند که مجدداً امتیاز خود را محاسبه کنید.

برخی از شرایطی که می تواند امتیاز CRS شما را کاهش دهد شامل موارد زیر است:

شما دیگر پیشنهاد کاری معتبری ندارید.

شما دیگر نامزدی استانی ندارید. یا

نمرات آزمون زبان شما منقضی شده است ، یا بعد از آزمایش مجدد کمتر بود.

اگر نمره محاسبه شده شما کمتر از کمترین امتیاز در مرحله دعوت شما باشد ، IRCC می گوید شما باید دعوتنامه را رد کنید ، به این معنی که دوباره به استخر Express Entry بازگردانده می شوید و برای قرعه کشی های آینده در نظر گرفته می شوید. اگرچه هیچ تضمینی برای بار دوم دعوت شدن شما وجود ندارد ، اما این گزینه می تواند به معنای رد درخواست شما باشد.


Copyright © 2019 - 2021 ICGCI Immigration Group . All rights reserved.