چگونه به عنوان یک تازه وارد در کانادا کار پیدا کنیم؟

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اگر شما هم آماده هستید کانادا را خانه خود صدا کنید ، گام بعدی شما یافتن شغل مناسب برای کسب تجربه جدید و درآمد است.


اگر تازه وارد کانادا شده اید، ممکن است به دست آوردن شغل کمی متفاوت از آنچه که عادت کرده اید باشد. شیوع ویروس کرونا، جستجوی یک کار را چالش برانگیزتر کرده است ، بنابراین بسیار مهم است که در مورد آنچه در بازار کار اتفاق می افتد به روز باشید.

 منابع مفید زیادی در دسترس است که به شما کمک می کند تا در این زمان دشوار همچنان به جلو حرکت کنید،به شما کمک می کند نحوه کار در کانادا را به عنوان یک فرد تازه وارد ، به ویژه در هنگام شیوع بیماری همه گیر کشف کنید.

رزومه خود را جلا دهید

رزومه شما کلید اصلی گرفتن مصاحبه و فرصت های شغلی به عنوان یک تازه وارد است. با این حال ، رزومه های کانادایی به روشی سنتی قالب بندی می شوند و کارفرمایان ترجیح می دهند نکات برجسته مربوط به تجربه کاری شما را بخوانند تا لیست های طولانی تر از مشاغل انجام شده. در نظر بگیرید که رزومه خود را برای هر موقعیت شغلی که می خواهید درخواست کنید ، تنظیم کنید تا اینکه رزومه عمومی یکسان را برای هر لیست که می بینید ، ارسال کنید.

آیا باید یک نامه همراه با رزومه خود ارسال کنید؟ استفاده از نامه هنوز در مورد اثربخشی آن در سراسر کانادا مورد بحث است ، اما یک نامه خوب می تواند تجربه و اشتیاق شما را برای کار با کارفرما تقویت کند.

جستجوی خود را محدود کنید

روزانه هزاران شغل در سایت های معروف کاریابی کانادا ارسال می شودپیدا کردن شما توسط شرکت ها بسیار وقت گیر است. در عوض ، فرصت هایی را که به بهترین وجه با تجربیات شما متناسب است ، هدف قرار دهید. یافتن یک حرفه خاص در زمینه خود ممکن است زمان بیشتری طول بکشد ، اما همچنین احتمال بیشتری وجود دارد که در صورت ارسال رزومه خود از صلاحیت و رضایت بیشتری بهره ببرید.

اگر در استانی در کانادا هستید که یافتن شغل مناسب حرفه شما بسیار سخت هست و تقاضا برای تخصص شما کم است ، در نظر بگیرید کدام منطقه بیشترین فرصت را در زمینه شما دارد. به عنوان مثال ، اگر متخصص فناوری اطلاعات هستید ، اقامت در شهرهای بزرگ مانند تورنتو یا ونکوور می تواند گزینه های شغلی بیشتری را برای شما فراهم کند.

وب سایت های معروف کاریابی و موارد دیگر

چندین منبع رایگان کانادایی برای استفاده در جهت موفقیت در جستجوی کار شما وجود دارد. در اینجا بهترین سایت ها برای کاریابی رو به شما معرفی میکنیم:

بانک کار دولت کانادا( (Job bank: سایت رسمی لیست مشاغل کانادا

منابع مهاجرت: دولت کانادا تمام منابع مهاجرت مورد نیاز شما را در یک صفحه برای دریافت شماره بیمه اجتماعی (SIN) و ارزیابی مدارک شما در اختیار شما قرار داده است. همانطور که میدانید برای شروع کار ابتدای ورود به کانادا شروع کار در این کشور نیاز به شماره بیمه همان سین نامبر دارید.

همچتین میتوانید برای یافتن شغل مناسب و ارسال رزومه کاری خود به سایت های لیست مشاغل مراجعه کنید:

Workopolis

Monster

Indeed

Eco Canada

WorkInNonProfits.ca

نحوه ارتباط برقرار کردن را بیاموزید

سایت های کاریابی تنها مکان دریافت پیشنهاد کار نیستند. سایت های رسانه های اجتماعی مانند LinkedIn و Facebook  می توانند به شما در گسترش شبکه و ارتباط با افراد و فرصت های شغلی به شما کمک کنند.

LinkedIn پر است از استخدام کنندگان و کارفرما ها ، بنابراین با یک پروفایل جذاب میتونید شروع کنید. فقط رزومه خود را در LinkedInمنتشر نکنید. درعوض ، تجربه خود را به گونه ای بنویسید که مختصراً دستاوردهای شما را برجسته کند. پست ها را به صورت حرفه ای نگه دارید و با سایر افراد در زمینه خود و کارفرمایان بالقوه کانادایی در ارتباط باشید.

به پادکست های مرتبط گوش بدید

برای اینکه واقعاً به دانش فنی تجربه کاری کانادا بپردازید ، پادکست های افرادی را که از ابتدا روند مهاجرت کانادا را تجربه کرده اند گوش دهید. در اینجا به چند نمونه اشاره میکنیم:

چگونه مهاجران جستجوی شغلی موفق در کانادا را توسط صدای جویندگان کار انجام می دهند

نکات و افسانه هایی برای یافتن کار به عنوان یک مهاجر / تازه وارد به قبل از میلاد با دریافت شغل! پادکست Vancouver WorkBC

قسمت 6: نکاتی برای یافتن کار در هنگام شیوع همه گیر با پیمایش در کانادا

موفقیت جستجوی شغل در کانادا با Sibasis Das توسط پادکست جستجوی کار کانادایی

آماده شدن برای مصاحبه شغلی مجازی توسط یک شغل! پادکست Vancouver WorkBC

تأییدیه های محکم از کارفرمایان قبلی خود بگیرید

اگر رابطه خوبی با کارفرمایان گذشته خود دارید ، بد نیست یک توصیه نامه از آنها درخواست کنید. خیلی بهتر هست اگر شرکت یا کارفرمای شما با استخدام کنندگان در کانادا ارتباط داشته باشد،. اگرچه آنها نمی توانند شغلی را برای شما تضمین کنند ، اما اگر بتوانند رزومه شما را در مقابل فرد مناسب قرار دهند ، شانس بیشتری برای رفتن به مصاحبه شغلی خواهید داشت.

مهارت های مصاحبه خود را تقویت کنید

در حالی که شما در جستجوی کار اولیه خود هستید ، بهتر است نکات مهمی را برای بهترین کردن مهارت های مصاحبه خود مرور کنید. به یاد داشته باشید یک مصاحبه خوب در مورد قدرت ارتباط برقرار کردن همراه با حرفه ی زبان بدن شما است.

مصاحبه با لباس شما شروع می شود. لباس حرفه ای را انتخاب کنید که نشان دهد شما این شرکت را جدی می گیرید. در مورد اینکه کدام رنگ را بپوشید یا اینکه باید لباس خود را با کت کامل کنید زیاد سخت نگیرید. اما حتی اگر مجبورید به یک مصاحبه آنلاین داشته باشید، حتماً لباس رسمی بپوشید و کامپیوتر را زاویه دار کنید تا نیمه بالایی بدن را نشان دهد تا اینکه سر خود را در کادر داشته باشید.

همچنان درگیر مکالمه باشید و خوب گوش بدید سعی نکنید زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد صحبت های بعدی کنید. کارفرمایان می توانند حس کنند چه موقع از مکالمه خارج شده اید و حواستان پرت شده است. استخدام کنندگان به دنبال کارمندی با پاسخ های مناسب نیستند. در عوض ، آنها به دنبال افرادی با مهارت هستند که در زمینه خود تخصص بالایی داشته و مایل به رشد و پیشرفت در شرکت باشند.

اعتبار کسب کنید

برای بسیاری از افراد مهاجر جویای کار،

 باید تحصیلات گذشته ، گواهینامه ها و تجربه کاری خود را تأیید کنید. این فرایند برای اطمینان از معادل بودن تحصیلات و تجارب شما با آموزش و تجربه کانادایی است. در اینجا مراحل دقیق معتبر سازی وجود دارد. توجه داشته باشید که اگر اسناد و مدارک شما به زبانی غیر از انگلیسی یا فرانسه است ، لازم است قبل از ارسال آنها را ترجمه کنید.

ارسال رزومه در هنگام همه گیری کرونا

در حالی که شیوع ویروس کرونا در سال گذشته جستجوی کار را با چالش روبرو کرده است ، اما مقالات خوش بینانه ای وجود دارد. سایت ایندید گزارش می دهد: "آگهی های استخدام در طیف فزاینده ای به حالت عادی باز می گردند همه گیری کرونا حتی باعث شده در بسیاری از بخش ها و مشاغل نیاز برای استخدام نیرو بسا بیشتر هم شده.

یافتن شغل در طی همه گیری ممکن است کمی خلاقیت بیشتری لازم داشته باشد. ببینید در کدام زمینه ها می توانند از مهارت و تجربه شما استفاده کنند. به عنوان مثال ، اگر در پنج سال گذشته پرستار بیمارستان بوده اید ، ممکن است در صورت درخواست نقش پرستاری در آموزش و پرورش یا تنظیمات سلامتی سالمندان ، موفقیت دریافت شغل کسب کنید.

اکنون زمان خوبی برای تقویت مهارت های دورکاری خود و اثبات آن به کارفرمایان آینده است که شما یک سرمایه شگفت انگیز برای شرکت آنها هم به صورت حضوری و هم از طریق دورکاری هستید. کارفرمایان می خواهند بدانند که کارمندان دورکاری می توانند حتی هنگام کار در خانه نیز سازنده و سازمان یافته بمانند.

ادامه بده

شغل جدید شما در انتظار شما است ، اما ممکن است مدتی طول بکشد تا موقعیت رویاهای خود را تأمین کنید. دلسرد نشوید  انجام، شبکه سازی و درخواست موقعیت های جدید ممکن است چندین ساعت در روز طول بکشد. با جستجوی شغل خود به عنوان شغل تمام وقت خود رفتار کنید و خود را وقف یادگیری هرچه بیشتر فرهنگ کار کانادا کنید.

اگرچه تضمین یافتن شغل جدید در کانادا می تواند یک پروسه طولانی باشد ، اما این یک روند ارزشمند است. کانادا پر از فرصت ها و افراد شگفت انگیز است. مطمئنا شما نیز دوست خواهید داشت که آن را خانه رویایی خود بنامید.


Copyright © 2019 - 2021 ICGCI Immigration Group . All rights reserved.