642000 دانشجو بین المللی: کانادا اکنون در سطح جهانی در جذب دانشجویان خارجی رتبه سوم را دارد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کانادا اکنون با داشتن 642000 دانشجو خارجی ، سومین مقصد برتر دانشجویان بین المللی است.

 براساس داده های مهاجرت ، (IRCC) ، جمعیت دانشجویی بین المللی کانادا در سال 2019 در مقایسه با سال گذشته 13 درصد رشد کرده است و سال دیگر رشد دو رقمی را نشان می دهد. به طور کلی ، 404000 دانشجوی بین المللی دیدند که مجوزهای تحصیل آنها در سال 2019 به مرحله اجرا در آمده است
جمعیت دانشجویی بین المللی کانادا طی 20 سال گذشته شش برابر شده است. تنها در دهه گذشته ، سه برابر شده است.
رشد کانادا با افزایش جمعیت طبقه متوسط ​​جهانی ، بیشتر دانش آموزان به دنبال دنبال کردن تحصیلات و در مواردی فرصت های مهاجرتی در خارج از کشور هستند. براساس اعلام یونسکو ، در حال حاضر بیش از پنج میلیون دانشجوی بین المللی در سطح جهان وجود دارد ، در حالی که در سال 2000 با حدود دو میلیون در اینجا در خانه ، دانشکده ها و دانشگاه های کانادا با انتخاب کمی انتخاب شده اند اما دانشجویان بیشتری بین المللی را جذب می کنند تا بتوانند از نظر مالی خود را حفظ کنند. رشد در میان گروه اصلی دانشجویان متولد کانادایی که وارد کالج ها و دانشگاه ها می شوند (افراد بین 18 تا 24 سال) به دلیل پایین بودن نرخ تولد کانادا طی یک دهه گذشته رکود کرده است.
در حالی که جمعیت کانادا طی یک دهه گذشته 11 درصد رشد داشته است ، گروه 18 تا 24 سال فقط 4 درصد رشد کرده است. به همین ترتیب ، مؤسسات کانادایی برای تأمین هزینه های عملیاتی در حال افزایش خود نیاز به درآمد دانشجویان بین المللی دارند.
جمعیت دانشجویی کانادا تقریباً 50 درصد در انتاریو هستند
انتاریو تاکنون بزرگترین نفع دانشجویان خارجی در کانادا است. در سال 2019 ، میزبان حدود 48 درصد از جمعیت دانشجویی بین المللی کانادا - نزدیک به 307،000 نفر بود.
بریتانیا کلمبیا با 23 درصد دانشجویان بین المللی کانادا - حدود 145000 نفر دوم فاصله دارد.
کبک سوم است ، با 14 درصد کل دانشجویان بین المللی در کانادا 87000 پوند.
منیتوبا و نوا اسکوشیا جمعیت سرپوشیده دانشجویی بین المللی بالایی دارند که سرانه آن حدود 19000 دانشجوی بین المللی در هر استان است.
طی یک دهه گذشته ، استان اقیانوس اطلس جزیره پرنس ادوارد (PEI) شدیدترین رشد را در بین همه استان ها و سرزمین ها تجربه کرده است. جمعیت دانشجویی بین المللی PEI از سال 2010 تقریباً پنج برابر شده است.
استانهای دیگری که حداقل دو برابر جمعیت بین المللی دانشجویان خود را در این دوره تجربه کرده اند شامل نیوفاندلند و لابرادور ، کبک ، انتاریو و مانیتوبا هستند.
34 درصد دانشجویان خارجی کانادا از هند آمده اند
حدود 56 درصد دانشجویان بین المللی کانادا از هند و چین آمده اند.
بیش از یک سوم دانشجویان خارجی کانادا را هند تشکیل می دهد. با توجه به اینکه جمعیت متوسط ​​متوسط ​​زیادی دارد و سطح بالایی از مهارت زبان انگلیسی دارد ، هند دارای دانشجویان زیادی بین المللی است که واجد شرایط برنامه هایی هستند که توسط موسسات آموزشی کانادا ارائه می شود.
این به جمعیت دانش آموزان هندی در کانادا در چهار سال گذشته تقریباً چهار برابر شده است. دانشجویان هندی همچنین از جریان مستقیم دانشجویی دولت فدرال بهره مند شده اند ، که سریعاً درخواست های مجوز مطالعه برای اتباع هند ، همچنین چین ، فیلیپین ، ویتنام ، پاکستان ، سنگال و مراکش را دریافت می کند.
چین دوم است ، 22 درصد دانشجویان بین المللی کانادا را تشکیل می دهد. تعداد دانشجویان چینی در کانادا در طول 5 سال گذشته واقعاً رکود کرده است و هند در سال 2018 از چین به عنوان کشور مبدأ سبقت گرفته است. دلایل بالقوه متعددی برای رکود وجود دارد که یکی از آنها این است که رشد شدید اقتصادی چین بیشتر از این دلگرم می کند. دانشجویانش در خانه بمانند.
در بین 10 کشور برتر دانشجویی بین المللی کانادا قرار دارد کره جنوبی ، فرانسه ، ویتنام ، ایالات متحده آمریکا ، ایران ، برزیل و نیجریه.
در میان 20 کشور برتر منبع ، قویترین نرخ رشد طی 5 سال گذشته توسط هند ، ویتنام ، فیلیپین ، کلمبیا و الجزایر ارسال شده است.
جمعیت دانشجویی کانادا بر اساس کشور کانادا در سطح جهانی به مقام سوم می رسد
در حال حاضر ایالات متحده 1.1 میلیون دانش آموز بین المللی دارد. علیرغم نگرانی ها مبنی بر اینكه سیاست های وضع شده توسط رئیس جمهور دونالد ترامپ ممكن است دانشجویان بین المللی را از ادامه تحصیل در ایالات متحده منصرف كند ، این كشور هنوز به بسیاری از بهترین دانشگاه های جهان افتخار می كند ، كه همچنان به عنوان بزرگترین دانش آموز بین المللی خدمت می كنند.
استرالیا با نزدیک به 700000 دانشجو بین المللی در رتبه دوم جهان قرار دارد. 642000 دانشجو بین المللی کانادا اکنون این رتبه سوم را در سطح جهان کسب کرده اند ، پیش از نزدیک به 500000 نفر که به میزبانی چین و انگلستان برگزار می شود.
چرا کانادا برای دانشجویان خارجی بسیار جذاب است
تحقیقات دفتر آموزش بین المللی کانادا (CBIE) نشان می دهد که دانشجویان بین المللی به دلیل کیفیت بالای تحصیلات این کشور و همچنین شهرت آن به عنوان یک جامعه چند فرهنگی و مدارا ، کانادا را انتخاب می کنند.


Copyright © 2019 - 2020 ICGCI Immigration Group . All rights reserved.