بولتن عملیاتی مهاجرت شماره 669 - coronavirus - دستورالعمل ویژه پردازش برای اقامت موقت ، اقامت دائم و برنامه های تابعیت

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اطلاعیه ویژه شماره 669 کانادا درخصوص شرایط گسترش ویروس کرونا و انجام اقدامات مربوط به متقاضیان مهاجرت و اخذ اقامت موقت


 خلاصه مطالب

این دفترچه عملیاتی (OB) دستورالعملهای عملیاتی را در مورد كاركردهای آژانس خدمات مرزی IRCC و كانادا در مورد روشهای مربوط به درخواستهای جدید و موجود برای اقامت موقت و دائم تابعیت و شهروندی در كانادا و خارج از كشور كه ​​تحت تأثیر اختلال در خدمات مرتبط با اثرات تاج نوین قرار دارد ارائه می دهد. (COVID-19). این OB با تحول وضعیت به روز می شود.

زمینه
سازمان بهداشت جهانی (WHO) کروناویروس (COVID-19) را در 30 ژانویه سال 2020 اضطراری اعلام کرد. دولت کانادا در حال کمک به کانادایی هایی است که در عزیمت به ووهان چین کمک کرده اند. سازمان جهانی کانادا (GAC) رهبری کلیه امور مربوط به فرآیند تخلیه را برعهده دارد و شبکه بین المللی IRCC از GAC پشتیبانی می کند تا اطمینان یابد که کلیه مسافران از اسناد و مدارک مناسب برای عزیمت از چین و ورود به کانادا برخوردار هستند.

علاوه بر این ، ساکنان دائم و اتباع بیگانه ممکن است تحت تأثیر اختلال در خدمات مرتبط با تأثیرات coronavirus ویروس (COVID-19) قرار بگیرند ، به ویژه افراد دارای برنامه هایی که هم اکنون در حال انجام با IRCC و اتباع بیگانه در کانادا با اقامت موقت معتبر هستند. به دلیل وضعیت فعلی جهانی قادر به تأثیرگذاری خود از کانادا نیستند.

بروزرسانی: از آنجا که ویروس coronavirus  همچنان در سطح جهانی رواج دارد ، IRCC تشخیص می دهد که متقاضیان کشورهای دیگر به طور فزاینده ای تحت تأثیر اختلال در خدمات مرتبط با تأثیرات عروق ویروس (COVID-19) قرار می گیرند.

بنابراین ، اقدامات ویژه IRCC که در تاریخ 7 فوریه 2020 به منظور رسیدگی به تعدادی از سناریوهای احتمالی که روی ساکنان دائم و اتباع خارجی از چین تأثیر می گذارد ، نیز اعمال می شود ، برای اتباع بیگانه از ایران و کره جنوبی نیز اعمال می شود و مراحل مربوط به درخواست های شهروندی و مهاجرت در حال انجام است

تعطیلی دفتر:

دفاتر IRCC در چین و هنگ کنگ در حال حاضر فقط با کارکنان اساسی کار می کنند. تمام مراکز درخواست ویزا (VAC) در چین تا اطلاع ثانوی بسته می شوند. اطلاعات مربوط به تاریخ های بازگشایی مجدداً مشخص می شود. VAC در هنگ کنگ و مرکز تماس VAC برای چین با ساعات کاری عادی باز و فعال هستند.

دفاتر ویزای IRCC در سایر کشورهای آسیب دیده در حال حاضر بطور عادی فعالیت می کنند.

 کلیه برنامه هایی که هم اکنون در دفاتر IRCC در خارج از کشور ، در مراکز رسیدگی به پرونده و در داخل شبکه داخلی در دست بررسی هستند ، پردازش می شوند اما ممکن است با تاخیر مواجه شوند.

در این زمان ، هیچ مورد نیاز پردازش تسریع قابل توجهی پیش بینی نشده است. بنابراین ، این دستورالعمل اقدامات خاصی را برای پردازش سریع انجام نمی دهد. گفته می شود ، تصمیم به تسریع در یک درخواست به دلیل شرایط خاص بر عهده مدیر برنامه مهاجرت دفتر مسئول IRCC و مدیر دفتر پردازش مسئول در کانادا است. برنامه های فوری برای اقامت موقت توسط دفاتر IRCC در چین ، هنگ کنگ ، آنکارا و مانیل (دفتر پردازش کره جنوبی) انجام می شود.

درخواست برای اسناد اضافی در مورد برنامه های کاربردی باز:

تا اطلاع ثانوی ، دفاتر ممکن است به درخواست هرگونه اسناد اضافی لازم برای پردازش در رابطه با کلیه درخواست های شهروندی و مهاجرت ، از جمله گواهی های پلیس ، بیومتریک ، گذرنامه ، معاینات پزشکی و هرگونه اسنادی که باید توسط چینی ، ایرانی یا کره جنوبی صادر شود ، ادامه دهند. مقامات به شرح زیر:

هنگامی که مستندات اضافی برای تصمیم گیری در مورد برنامه مورد نیاز است ، مأمورین پردازش باید نامه درخواست ارسال کنند و 90 روز اجازه دهند تا متقاضی پاسخ دهد.
اگر قبلاً درخواست اسناد اضافی ارسال شده بود اما متقاضی قادر به رعایت مهلت مقرر نبود ، افسران پردازش باید درخواست را ارائه دهند و به 90 روز اجازه دهند تا متقاضی پاسخ دهد.
لطفا توجه داشته باشید که نامه دستورالعمل بیومتریک (BIL) قابل اصلاح نیست و به متقاضیان توصیه می کنیم که 30 روز از تاریخ نامه دارند تا بیومتریک خود را ارائه دهند. مأمورین باید علیرغم جدول زمانی 30 روزه مشخص شده در BIL ، 90 روز را برای متقاضی فراهم کنند تا بیومتریک خود را ارائه دهند.
اقامتگاه های مقدماتی - بازدید کنندگان ، کارگران و دانشجویان بین المللی

برای شبکه بین المللی

با توجه به تعطیلی VAC در چین ، متقاضیان نمی توانند بیومتریک خود را ارائه دهند یا سند مسافرتی اصلی خود را برای صدور ویزا از طریق VAC ارسال کنند. با این حال ، متقاضیان در چین هنوز هم می توانند فقط برنامه های آنلاین ارائه دهند. متقاضیان دارای درخواست اقامت موقت در حال انجام می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با تلفن تماس با شماره تلفن +86 4000 88 66 37 با مرکز تماس با VAC تماس بگیرند.

به دلیل ممنوعیت سفر از کشورهای همسایه ، ممکن است شهروندان ایرانی نتوانند به VAC ها یا دفاتر IRCC برای ارائه بیومتریک ، شرکت در مصاحبه ، انجام معاینات پزشکی و غیره دسترسی پیدا کنند.


Copyright © 2019 - 2020 ICGCI Immigration Group . All rights reserved. Powered by : H.A